שאלות נפוצות
כל מה שרציתם לדעת

כמה טיפולים צריך בשביל להבריא?

שאלה מצויינת אשר אין עליה תשובה מדוייקת.

ארבעה  גורמים עיקריים משפיעים על כמות הטיפולים הנדרשים וסיכויי ההצלחה של הטיפול:

  • אופי המחלה ועצמתה
  • היענות ומחוייבות המטופל לתהליך
  • היכולת הראשונית של המטופל להחלים
  • יכולת המטפל לרפא את המחלה

בסיום הטיפול הראשון, לאחר התשאול ולקיחת המדדים, אני יכול להעריך את הזמן הדרוש על מנת לטפל במחלה בהתחשב באבחנה של המטופל ובארבעת הגורמים הרשומים למעלה.

בגדול – הטיפול בבעיה כרונית ארוך יותר מהטיפול בבעיה אקוטית ודורש כמות טיפולים רבה יותר.

מחוייבות המטופל לתהליך – מטופל אשר יגיע לכל סדרת הטיפולים במרווחי הזמן הדרושים ויבצע את השינויים וההוראות שהומלצו יהנה מתוצאות טובות יותר.

לעיתים לא מושג שיפור בטיפולים הראשונים, המטופל מתוסכל מהתוצאות ומחליט לוותר על המשך הטיפול. בתור אדם שגדל במערב, אני מסוגל להבין את הרצון להגיע לתוצאות מהירות, אך יש לזכור שדרך החשיבה המזרחית היא שונה ועל כן הטיפול ברפואה סינית לוקח לעיתים זמן רב יותר ממה שציפינו.

לעיתים משיגים תוצאות טובות מאד כבר בטיפול הראשון או השני והמטופל חש כי אינו זקוק להמשך סדרת הטיפולים. שוב, כמו במקרה הקודם, עלינו להפסיק לחשוב בצורה מערבית השואפת לסיפוקים מיידיים. על מנת להשיג ריפוי שורשי על המטופל להתמיד בסדרת הטיפולים שהומלצה לו ולא להתלהב יתר על המידה כאשר הוא חש כי "הכל עבר לו" אחרי טיפול אחד.

כיצד נדע שהטיפול מתקדם?

על שאלה זו נענה ביחד בעזרת הסתכלות על מספר גורמים:

האם הסמפטומים איתם הגעת בטיפול הראשון משתפרים מטיפול לטיפול? אם כן אנחנו בדרך הנכונה.

האם ישנם מדדים מערביים שניתן לבדוק את השינוי בהם לאחר תקופת טיפול מסויימת? בדיקות דם, הדמיות שונות, בדיקת הולכה עצבית. הבדיקות נותנות לנו אסמכתא מדעית להצלחת הטיפול.

מדדים ייחודיים לרפואה הסינית – בדיקות דופק ולשון, הסתכלות על הפנים והגוף. באמצעות המדדים האלה אני יכול להעריך אם הטיפול מתקדם.

תיעוד הטיפול – תחושת המטופל לאורך תקופת הטיפול נעות בגלים עולים ויורדים, לעיתים כאשר גל התחושה יורד המטופל חווה תסכול ואינו רוצה להמשיך בטיפול. הסתכלות אובייקטיבית בתיעוד יכולה לעודד את רוחו של מטופל שאינו בטוח כי הטיפול מתקדם ולעזור לו להמשיך קדימה בתהליך.

למה עלי לצפות במהלך הטיפול?

בטיפול הראשון:

הפגישה הראשונה מוקדשת ברובה לאבחנה. מתבצע תשאול מקיף על התלונה המרכזית, ישאלו שאלות שקשורות להיסטוריה הרפואית ועל תפקודן של מערכות שונות בגוף. בנוסף נלקחים מדדים הייחודיים לרפואה הסינית (בדיקת דופק ולשון) התשאול המקיף והמדדים עוזרים לי להגיע לטיפול המבוסס על אבחנה מדוייקת וכתוצאה מכך לתוצאות טובות יותר.

לאחר התשאול יתבצע טיפול באמצעות טווינא, דיקור או כלי טיפולי אחר.

בטיפולי ההמשך:

בתחילת כל טיפול יערך תשאול קצר על השינויים שחלו בין הטיפולים וילקחו שוב המדדים הייחודיים לרפואה הסינית. הטיפול עצמו יהיה בעזרת כלים שונים מהרפואה הסינית (דיקור, טווינא, כוסות רוח ועוד) כאשר עבור כל מטופל יבחרו הכלים שיפיקו עבורו את מירב התועלת.

טיפול בתזונה סינית בלבד:

טיפול ראשון – אבחנה, תשאול ולקיחת מדדים בדומה לטיפול הראשון המצויין מעלה. לאחר מכן נערוך שיחה קצרה שתסביר את האבחנה הסינית שלך בצורה ברורה וינתנו המלצות ראשוניות.

טיפולי שני (לאחר כשבועיים לפחות) – יתבצע תשאול וילקחו המדדים הייחודיים. נערוך שיחה בה נדבר על יישום ההמלצות הראשוניות והקשיים שעלו בבית. תינתן רשימת חומרי גלם הכוללת: דגנים, קטניות, ירקות, חלבון מהחי, שמנים ושיטות הבישול – כל אלה מומלצים לך באופן אישי על פי האבחנה שלך.

טיפול שלישי (לאחר כשלושה שבועות – חודש) – הטיפול מוקדש לחידוד ההמלצות ומענה על שאלות שעלו למטופל במהלך הזמן שבין הטיפולים. ינתנו מתכונים, דרכי בישול נוספות ורשימת חומרי הגלם תשתנה מעט על פי המצב הנוכחי.

*מומלץ! – ניתן לשלב טיפולים בדיקור ובטווינא במהלך הטיפול בתזונה הסינית. מהניסיון שלי, השילוב משפר את התוצאה הסופית של הטיפול. דיקור וטווינא יכולים לעזור בחילוף החומרים

כמה זמן אורך הטיפול?

טיפול ראשון: שעה – שעה ורבע.

טיפולי המשך: שעה

האם זה כואב?

שאלה זו עולה בדרך כלל בהקשר של שני כלי הטיפול העיקריים בקליניקה:

דיקור – הטיפול בדיקור סיני לעיתים אינו מורגש ולעיתים מורגש מאד. התחושה משתנה בין אדם לאדם.

לפעמים ארצה שהמטופל ירגיש את הדיקור ולכן אבצע לאחר החדרת המחט סטימולציה עדינה (הנעה של המחט בצורה מכוונת).הנעה זו של המחט נעשית עם כוונה להשיג מטרה טיפולית  מסויימת, אני מחפש שהמטופל ואני נרגיש תחושה שנקראת DA QI. תחושה הזו נחווית על ידי כל אחד בצורה שונה: עקצוץ, זרם, דגדוג, שריפה, לחץ, מתח, זרימה – כל המילים האלה יכולות לתאר במקרים שונים את תחושת ה-DA QI.

לעיתים רק אמקם את המחט בנקודה ספציפית בגוף המטופל ולא אגע בה יותר עד לסיום הטיפול – גם בפעולה זו יש כוונה מסויימת. אל לכם לחשוב שדרך זו או אחרת היא טובה יותר.

טווינא – הטווינא כפי שהיא מיושמת בסין היא טכניקה חזקה בעצמתה. המטרה העיקרית של הלחיצות שמבצע המטפל היא לפרק הידבקויות בין רקמות שריר ובשביל זה רצוי להפעיל לחץ רב על גוף המטופל.

הטיפול שלי בטווינא מותאם לכל מטופל באופן אישי. עצמת הטיפול נעה בין חזק מאד לבין עדין ביותר. לעיתים הטיפול בטווינא הופך להיות אנרגתי לחלוטין כאשר אני רק מניח את כפות ידי במיקומים מסויימים לאורך גוף המטופל.

האם צריך "להאמין" בטיפול על מנת שהוא יעבוד?

אין צורך להאמין בטיפול בכדי שהוא יצליח.

אני חושב שהשאלה היחידה בנושא אמונה שצריכה להישאל בקליניקה היא האם אתה מאמין למטפל שלך. אם אין לכם חיבור למטפל שלכם – אל תיתנו לו לטפל בכם.

רפואה סינית עובדת!

הרפואה הסינית מטפלת בהצלחה במיליוני אנשים ועושה זאת כבר יותר מ-3000 שנה. היא משולבת  בבתי חולים מובילים בארץ ובעולם, נערכים על צורות העבודה שלה מחקרים מדעיים המוכיחים את יעילותה ואף לאחרונה זכתה מדענית סינית בפרס נובל על כך שמצאה תרופה למלריה אשר הופקה מצמח מרפא סיני

מה ההבדל בין טיפול בקליניקה פרטית לקופת חולים?

ישנם מספר הבדלים עיקריים בין טיפול בקליניקה פרטית לקופת חולים, מניתי אותם בטבלה הבאה:

קופת חולים פרטי
יחס ושיטת עבודה קבוצתי. חלוקת קשב מפוזרת של המטפל על מספר מטופלים. בדיקור המטפל עובד על 3-6 חדרים במקביל אישי. הקשבה ונוכחות רבה של המטפל
זמן טיפול 20-40 דקות שעה ויותר
מהות הטיפול שיטות הטיפול מופרדות למטפלים שונים. כל סוג טיפול בתשלום נוסף. דיקור, טווינא, המלצות תזונה, הדרכה לטיפול בבית ולאורח חיים בריא בהתאמה אישית למטופל, מרוכזות אצל מטפל אחד.
האם ניתן להשיג ישירות את המטפל בין הטיפולים ניתן להתקשר למרפאה בלבד כן, גם במייל וגם בטלפון
מספר הטיפולים הנדרש יותר טיפולים.בגלל הפרדת המקצועות והיחס הקבוצתי נדרשים יותר טיפולים. פחות טיפולים.בגלל שילוב דרכי הטיפול השונות והיחס האישי ניתן להגיע לתוצאה מהירה יותר.

יש לי פחד ממחטים, האם דיקור סיני מתאים לי?

פחד ממחטים נובע ממספר סיבות אך לפי הניסיון שלי מקור הפחד העיקרי קשור בפחד לאבד שליטה ובפחד מחדירה לגוף שלנו.

בקליניקה אני יוצר אווירה מכילה וקשובה אשר עוזרת למטופלים החרדים מדיקור להתגבר על הפחד שלהם.

טיפלתי בהצלחה, בעזרת דיקור, באנשים רבים אשר חוו פחד ממחטים. ניתן להתגבר על הפחד באמצעות חשיפה הדרגתית לדיקור סיני.

בטיפולים הראשונים, אצל אנשים שחווים פחד מדיקור, אני משתמש בטכניקות אחרות (טווינא, כוסות רוח, המלצות תזונה ויציבה, חימום במוקסה) ולאט לאט, עם סדרת הטיפולים ויכולת המטופל, אני מוסיף את הדיקור.

אם אתה מפחד ממחטים אני ממש ממליץ לך להגיע לטיפול בכדי להצליח להתגבר על הפחד בתנאים נוחים ובאווירה מכילה.

כיצד ניתן לקבל החזר כספי עבור הטיפול?

משתלם ומומלץ!

במידה ויש לך ביטוח רפואי פרטי, ניתן לקבל החזר כספי עבור הטיפולים מחברת הביטוח שלך. אם אין לך סעיף "רפואה משלימה" בביטוח הרפואי שלך תוכל להוסיף אותו לפוליסה תמורת תשלום מזערי (תוספת של 5-20 ש"ח לחודש במרבית המקרים). פנה אל סוכן הביטוח שלך לבירור על תכנית רפואה משלימה.

את ההחזר מקבלים בשתי דרכים:

דרך הנפקת התחייבות לתשלום

חברת הביטוח שלך תפנה אותך לחברה המתווכת שירותים לחברות ביטוח (פמי פרימיום או נטלי).

שירות הלקוחות יאמר לך כי עליך להביא המלצה מרופא על טיפול בדיקור או בטווינא.

לאחר הנפקת האישור מהרופא עליך להתקשר לשירות הלקוחות ולבקש כי ישלחו לך התחייבות לתשלום עבור טיפולים בדיקור סיני ליריב ירקוני. את האישור ישלחו אליך במייל או בפקס.

התקשר אליי 052-3789974 וקבע איתי טיפול. לטיפול הראשון תגיע עם ההתחייבות לתשלום או שתשלח אותה אליי במייל לפני המפגש בינינו.

על כל טיפול תשלם את סכום ההשתתפות העצמית הרשום בהתחייבות, בין 30-50 ש"ח בדרך כלל.

דרך הזדכות על קבלות

בסיום כל טיפול אוציא לך קבלה שתשמור בביתך.

לאחר סיום סדרת הטיפולים תשלח את הקבלות לחברת הביטוח ותקבל החזר על הטיפולים ישירות לחשבון הבנק שלך.

חברות הביטוח מחזירות על הטיפולים עד 80% מעלות הטיפול, תלוי בפוליסת המטופל.

שתפו עם חבריכם
צור קשר

שם מלא

כתובת אימייל

טלפון

תוכן ההודעה