רפואה סינית מה היא?

רפואה סינית היא רפואה העוסקת בטיפול ובמניעת מחלות, היא כוללת בתוכה דרכי טיפול שונות שהתפתחו בסין ובארצות נוספות באסיה, ישנן עדויות היסטוריות לקיומה מאז 1400 לפנה"ס.

הרפואה הסינית החלה דרכה כרפואה עממית, היא התפתחה מתוך ניסוי וטעייה במשך אלפי שנה וממשיכה להתפתח ולהתחדש בימינו. יעילותה הרפואית גרמה לכך שתשולב בבתי חולים הטובים בעולם – היא שיטת הטיפול האלטרנטיבית היחידה שעשתה זאת.

הרפואה הסינית מטפלת בהצלחה במיליוני אנשים ברחבי העולם מידי יום.

הרפואה הסינית נודעה למערב בקול תרועה במהלך הביקור ההיסטורי של הנשיא האמריקני ניקסון בסין בשנת 1971. אחד מהעיתונאים שהגיעו לסקר את האירוע לקה בהתקף אפנדיציט חריף ונותח בבית החולים בבייג'ין תחת הרדמה בעזרת דיקור בלבד.

רוצים לשפוט בעצמכם אם זה אמיתי או לא?

צפו בסרטון ה- BBC The science of Acupuncture
גם הכתבת היתה סקפטית בהתחלה…

מה היא מחלה על פי הרפואה הסינית?

הרפואה הסינית מתארת הופעת מחלה כהפרה של איזון בגוף האדם ושואפת לטפל בחוסר האיזון על מנת להביא את האדם לבריאות שלמה של הגוף והנפש. גוף האדם מושפע מעונות השנה, מהמזון שהוא אוכל, מהאויר שהוא נושם, מרגשות ומגורמים חיצוניים נוספים. האיזון יופר כאשר אדם אינו מקשיב לשינויים הקורים בסביבתו ובתוכו – אז תופיע מחלה. ניתן להשפיע על בריאותו של היחיד בעזרת הסבת תשומת הלב לאותם השינויים העוברים עליו.

ענפי הטיפול העיקריים ברפואה סינית הם:

דיקור סיני
צמחי מרפא
טווינא
תזונה סינית
• צ'י קונג

הכלים הטיפוליים האלה משמשים לריפוי מחלות ולמניעתם – בעזרתם ניתן ללמד את הגוף מחדש ולחזק אותו כך שיתגבר על כל מחלה שפקדה אותו. לכל בעיה רפואית יש את הכלי שמתאים יותר לפתור אותה באמצעותו, המטפל יכול לבחור כלי אחד או כמה מהם, על פי הניסיון שלו והתמחותו בכלי.

תהליך האבחון ברפואה סינית

האבחנה ברפואה הסינית עושה שימוש במספר תאוריות אשר פותחו מהסתכלות על חוקיי הטבע הבסיסיים.
כשתגיע לטיפול ברפואה סינית זה יכול להיראות מוזר מעט בתחילה…

המטפל נעזר לצורך האבחנה בבדיקות ייחודיות לרפואה הסינית – מישוש הדופק והסתכלות על הלשון, בדיקות אללה נותנות לו מידע רב על המצב הפנימי של גוף המטופל. בנוסף עורך המטפל תשאול מקיף על מערכות הגוף השונות ומתבונן עליו בצורה אבחנתית. הבדיקות נותנות למטפל ברפואה סינית את המידע הדרוש לקבוע את תבנית חוסר האיזון המתאימה ומכך את הטיפול המתאים ביותר.

רפואה סינית בישראל

ישראל היא אחת המדינות המובילות במערב ברפואה סינית. ניתן לראות נציגים מישראל באירועים החשובים בעולם בתחום ואף אצלינו מתקיים כל שנה קונגרס עולמי לרפואה סינית המביא אליו מרצים בעלי שם מכל העולם. ישראל מייצרת מידי שנה עשרות מטפלים, סטודנטים רבים נוסעים בסוף לימודיהם להתמחות בסין ומביאים איתם ידע עדכני אשר מפתח את רמת הטיפול בארץ. הרפואה הסינית תפסה תאוצה רבה בשנים האחרונות בישראל, היא שולבה בהצלחה בקופות החולים ובבתי החולים המרכזיים במחלקות שונות וכמות האנשים הנהנים מיעילותה הולכת וגדלה.

במה רפואה סינית מטפלת?

הטיפול ברפואה סינית מומלץ לכל בעיה רפואית אך הוא יעיל במיוחד במקרים הבאים:

• כאב ואורטופדיה – כאב גב מכל הסוגים, דלקות שונות, כאב ראש, כאב כתוצאה מטראומה.
• נוירולוגיה – מיגרנות, טיפול אחרי שבץ, שיתוק בפנים, איבוד תחושה בגפיים.
• עיכול – כאב בטן, שלשולים, עצירות, טחורים, רפלוקס, מעי רגיז.
• נפש – דיכאון, סטרס מוגבר, חרדות, הפרעות בשינה.
• נשים – בעיות פוריות, כאבי מחזור, הפרעות גניקולוגיות שונות.
• גברים – אי פריון, ליבידו נמוך, הפרעות אנדרולוגיות שונות.

שתפו עם חבריכם
צור קשר

שם מלא

כתובת אימייל

טלפון

תוכן ההודעה