מוקסה
טיפול מוקסה
הידעת?
האגדה מספרת כי הרעיון שהוביל לבניית מנורת החימום הסינית הגיע ממפעל המייצר חימר שחור. בבית החרושת נחשפו העובדים לתנאים קשים הכוללים קור, חום ולחות קיצוניים ואף על פי כן, אחוז החולים היה נמוך מהמצופה. לאחר שבדקו את הנושא, הבינו החוקרים כי הסוד לבריאותם של הפועלים טמון בחום המיוחד אשר קרן מהחימר השחור. בניתוח החומרים המרכיבים את החימר, הגיעו לתרכובת האלמנטים המיוחדת במנורה אשר משמשת אותנו בקליניקה.

השימוש במוקסה נחשב לכלי טיפולי עדין ונעים לגופו של המטופל, או כמו שהמטופלים מגדירים זאת: "החום הנעים הזה". תחושת החום שהמוקסה יוצרת נחוות כמקרקעת ומכנסת, לאחר טיפול במוקסה ניתן לצפות להרגשה רגועה יותר בגוף ולהקלה גדולה בכאבים.

מה זה מוקסה?

מוקסה הוא סוג של עלה יבש אשר מגיע בצורות שונות ומגוונות. את המוקסה מיישמים מעל גופו של המטופל, מבלי לגעת בעורו, על מנת לחמם נקודות או איזורים שונים. המוקסה עשויה מצמח הלענה הסינית (Artemisia vulgaris) אשר משמש אף בפורמולות צמחים לבעיות פנימיות – האיכות שלו היא מרה, חריפה וחמימה ועל כן הוא נחשב לבעל יכולת לטפל בכאבי בטן ודימומים פנימיים הנובעים מקור.

הצמח לענה סינית נבחר לשימוש כמוקסה בשל העובדה כי הוא מטפל במצבי קור פנימי וגם לאחר ניסוי וטעייה על צמחים שונים, אשר ערכו מטפלים רבים, לאורך ההיסטוריה של הרפואה הסינית – הוא פשוט הצמח שנשרף הכי לאט, הכי קל לעבד אותו לצורות יבשות ודחוסות ועל כן הכי נוח להשתמש בו בחימום איזורים שונים בגוף האדם.

במה ניתן לטפל?

  • כאבים ממקור שרירי
  • כאבי מפרקים
  • כאב מחזור מסיבות שונות
  • כאב בטן והפרעות במערכת העיכול
  • כאבי ראש, סינוסיטיס ומיגרנות
  • איבוד תחושה בגפיים
  • אבצסים ובעיות עוריות שונות
  • כאבי הרנייה

מוקסה מטפלת ביעילות בכל מצב המוגדר על פי הרפואה הסינית כמצב "קר". קור, ברפואה סינית, אינו מתייחס לטמפרטורה אם כי הוא מושג אבחנתי הכולל בתוכו מספר מאפיינים. באם אנו מתיחסים לכאב – כאב "קר" יהיה מאופיין כמכווץ, חד, מוטב בחימום ובמגע, נמצא במקום מוגדר ובדרך כלל מופיע אצל אדם עם חולשה במערכות העיכול והחיסון.

שילוב מוקסה ודיקור ליעילות מירבית

הטיפול בדיקור סיני משולב במקרים רבים עם חימום באמצעות מוקסה. שני כלי הטיפול משלימים אחד את השני בצורה מדוייקת ואני משתמש בהם רבות בקליניקה. פעולת החימום במוקסה מעל איזור כואב, מניעה דם רב לאיזור ובכך מזרזת תהליכי ריפוי טבעיים הקיימים בגופינו. ניתן להתייחס לשילוב של מוקסה ודיקור בהקבלה למערכת צינורות סתומה – הדיקור פועל כחוטר הפותח את הסתימה והמוקסה היא כמו המים החמים המעבירים בצינור על מנת לנקות אותו לגמרי.

טיפול ביתי קל ויעיל

יישום המוקסה הוא פשוט מאד אך מצריך שמירה על כללי זהירות בסיסיים. במקרים רבים אני נותן למטופלים מקל מוקסה לשימוש עצמי בביתם ומנחה אותם כיצד להשתמש בו נכונה מבלי לגרום לנזק. אין להשתמש במוקסה מבלי הדרכה ממטפל מוסמך.

מנורת חימום מה היא?

כלי נוסף המשמש אותי בטיפול הוא מנורת החימום הסינית. המנורה הומצאה בסין בשנות ה-80 על ידי קבוצה של רופאים ומדענים על מנת להחליף את השימוש במוקסה. המנורה מורכבת מגוף חימום וצלחת ברזל מיוחדת העשוייה מתרכובת של 33 מינרלים. כאשר החום מגוף החימום מוקרן על הצלחת היא מייצרת תחושת חום מדוייקת ונעימה על גוף המטופל. המנורה משמשת לטיפול בכאבים שונים ולמניעתם ועושה זאת בהצלחה יתרה.

שתפו עם חבריכם
צור קשר

שם מלא

כתובת אימייל

טלפון

תוכן ההודעה