מאשה
פציאליס

מאשה, בת 25, גרה עם בן זוגה בתל אביב.

בוקר אחד התעוררה מאשה עם כאב גב חזק מאד, כאב ראש, תחושת חולשה וקור. היא תיארה את תחושותיה במילים – "כאילו חליתי בוירוס".

במהלך היום היא החלה להרגיש עקצוצים בכפות הידיים והרגליים ותחושת כבדות כללית.

יום למחרת, תחושת הכבדות והעקצוצים שהחלו בידיים וברגליים עברו לאיזור הפנים והתפתח אצל מאשה מצב שנקרא "פציאליס" – שיתוק בחצי הפנים השמאלי שלה.

מאשה נראתה כך לפני הטיפול הראשון (בניסיון לחייך רואים איך הצד השמאלי של הפנים משותק – הגבה השמאלית נמוכה מהימנית, כפל החיוך לא ברור וכל הצד נמשך כלפי מטה)

לפנ

פציאליס מוגדר כשיתוק פתאומי של העצב הקרניאלי ה-7 (facial nerve), העצב האחראי על מוטוריקה של שרירי הפנים.

הסיבה להתבטאות הפציאליס אינה ידועה עדיין בעולם הרפואה המערבית. ישנו חשד כי הגורם להתפרצות הפציאליס הוא נגיף ההרפס אך אין הוכחה חותכת לכך.סיבות נוספות לכך שחצי מהפנים עלול להשתתק ביום בהיר אחד: שבץ מוחי, גידול במוח, מחלה אוטואימיונית בשם מיאסטניה גראביס ומחלות נוספות אשר מועברות על ידי עקיצת חרק.

בעולם הרפואה הסינית קיים הסבר לתופעת הפציאליס – הסבר שניתן לתאור על ידי המודלים האבחנתיים של הרפואה הסינית ואשר מוביל לדרך טיפול המותאמת באופן אישי לכל מטופל.

מאשה התקשרה אליי מספר ימים לאחר התפרצות הפציאליס, היא סיפרה לי שהלכה לרופאת המשפחה שלה בקופת החולים אשר הפנתה אותה לאורטופד להמשך בירור ואף נתנה לה מרשם לתרופה אנטי דלקתית…

אורטופד? תרופה אנטי דלקתית? מה קורה פה?!

לפי ידיעותיי אין קשר בין אורטופד לפציאליס, מאשה היתה צריכה לקבל הפנייה לנויירולוג, הרופא האחראי על מערכת העצבים בגוף. ולמה הרופאה נתנה למאשה תרופה אנטי דלקתית? כשמאשה הגיעה אליי לטיפול יום למחרת לא היתה שום עדות לדלקת בגוף, תרופה כזו תחליש את המערכת החיסונית של מאשה עוד יותר!

ראוי לציין שמאשה היתה מאד מתוסכלת מהמצב שהתפתח אצלה, היא היתה נתונה בלחץ גדול באותה התקופה מכיוון שציפתה לביקור של אמה מחו"ל אשר אותה מאשה לא ראתה מספר שנים – סטרס הוא אחד הסיבות שיכולות להוביל להתבטאות הפציאליס.

הרופאה לא ניסתה להסביר למאשה על מחלתה, לא ניסתה להרגיע אותה ולפי מה שמאשה מתארת, לא הרימה את עינייה מהמחשב ולא ביצעה שום בדיקה גופנית.

מאשה הגיעה אליי לטיפולים בתדירות גבוהה במשך השבוע שחלף – בטיפולים שילבתי דיקור, טווינא, הנחיות לפיזיוטראפיה לשרירי הפנים והמלצות לתזונה שמתאימה למצבה על פי האבחנה שלה ברפואה הסינית.

דיקו

 לאחר 4 טיפולים בלבד! מאשה החלימה לגמרי ממצבה, החיוניות חזרה לגופה, הכאבים עברו  ושרירי הפנים חזרו לעבוד (היא רק נראית קשוחה…האמת היא שהיא מאד נחמדה)

מאשה אחר

המשך ההתנהלות של מאשה מול המערכת הרפואית :

כאמור, הרופאה הפנתה את מאשה לאורטופד. מאשה הגיעה לתור אצל האורטופד אשר גם הוא לא הרים עיניו מהמחשב והפנה אותה לנויירולוג…הנויירולוג הפנה את מאשה למספר בדיקות (בדיקת דם, CT,EMG), לכל אחת מהבדיקות האלה לוקח שבועות לקבוע תור, גם הוא לא הרים עיניו מהמחשב כאשר אמר לה את דבריו…

מאשה החלימה לחלוטין אך ורק בעזרת הרפואה הסינית.

שתפו עם חבריכם
צור קשר

שם מלא

כתובת אימייל

טלפון

תוכן ההודעה