כוסות רוח
Банки | Cupping | الحجامة

אם יצא לכם לראות לאחרונה במדורי הרכילות ידוענים שונים עם סימנים עגולים, אדומים ומוזרים למראה על גבם ותהיתם מה הדבר – כנראה שנתקלתם בתוצאותיו של טיפול באמצעות כוסות רוח.

כוסות רוח משמשות לאורך ההיסטוריה במסורות שונות על מנת לטפל בכאב ובמגוון מצבים רפואיים אחרים. הטיפול באמצעות כוסות רוח הפך מאד פופולארי בשנים האחרונות, ספורטאים באולימפיאדה האחרונה השתמשו בו בכדי לרפא את גופם מהמהכאב הרב המצטבר בשריריהם במהלך התחרות המתישה ואף בהוליווד, ידוענים רבים גילו את יתרונותיו של הטיפול באמצעות כוסות הרוח ומציגים לראווה את הסימנים שהוא משאיר בגבם.

איך זה עובד?

בטיפול בכוסות רוח יוצר המטפל תת לחץ בכוס מיוחדת מזכוכית המוצמדת לעורו של המטופל. תת הלחץ נעשה, בדרך המסורתית, על ידי שריפת החמצן בתוך הכוס. כיום קיימות גם כוסות פלסטיק אשר היניקה נעשית בהן על ידי שימוש במשאבה. הטיפול באמצעות כוסות רוח אינו כואב, התחושה המורגשת היא יניקה בעור אשר עצמתה נתונה לשינוי ונקבעת על פי התאמתו של המטפל.

למה הן משמשות?

כוסות הרוח משמשות לטיפול במגוון מצבים אך משתמשים בהן בעיקר לשתי בעיות מרכזיות:

  1. טיפול בכאבים ממקור אורטופדי עם דגש על כאבי גב: לאחר הטיפול מורגשת תחושת זרימה נעימה באיזורי הכאב והקלה גדולה ברמתו.
  2. עזרה ראשונה להתקררות: באם אתה מרגיש חולשה בגופך, תחושת קור המלווה בצמרמורות, אתה מזיע ואינך מפסיק להתעטש – טיפול הבחירה בך יהיה בכוסות רוח.

ניתן לשלב טיפול באמצעות כוסות רוח עם דיקור סיני, טווינא וכלי טיפול נוספים אך כוסות הרוח יכולות להוות טיפול בפני עצמן.

שתפו עם חבריכם
צור קשר

שם מלא

כתובת אימייל

טלפון

תוכן ההודעה