דיקור סיני
הידעת?
הדיקור הסיני החל משימוש באבנים אשר הלכו והשתננו עם השנים. בתחילה רק לחצו עימם על גוף המטופל בנקודות ספציפיות ולאחר מכן אף חדרו את העור. כשהתפתח השימוש בברזל בסין החלו להשתמש במחטים שיוצרו ממתכת, דבר הנתן יעילות גדולה יותר לתוצאות הטיפול מכיוון שהמחטים יכלו להגיע למקומות ספציפיים יותר בגוף המטופל. כיום המחטים אשר משמשים בדיקור הסיני הן חד פעמיות וסטריליות ועשויות מפלדת אל חלד. לא משתמשים בישראל בשום מקום במחטים רב פעמיות.

"אני כבר סובל מכאבים! למה לי ללכת למישהו שידקור אותי!"

הטיפול באמצעות מחטים יכול להיראות מוזר בתחילה לאדם שגדל בחצי המערבי של כדור הארץ. אנו רגילים שהתרופה שלנו מגיעה בתוך קפסולה, משפיעה מהר ואפשר לקנות אותה בכל בית מרקחת – לא כך הוא הדבר ברפואה הסינית.

הדיקור הוא טיפול בעל אפקט ריפוי מצטבר

המטופל זקוק לסדרת טיפולים על מנת להגיע לתוצאה הרצוייה. לאורך תקופת הטיפולים יכולים להיות תנודות ושינויים בתסמינים מהם המטופל סובל, תנודות אלה בתסמינים יכולות לנבוע מסיבות רבות ומגוונות, המטפל בדיקור יתייחס לכל שינוי בטיפול אותו הוא מעניק וישאף לגרום לתנודות להיות יציבות יותר ולגרף השיפור לעלות בצורה מתמדת. אם המטופל מתמיד בסדרת הטיפולים שהוצעה לו בדרך כלל יש שיפור עולה ברמת התסמינים. על מנת להגיע לתוצאה מהירה יותר, ישלב המטפל בדיקור סיני טכניקות נוספות כמו: טווינא, המלצות תזונה או מתן פורמולת צמחי מרפא.

איך זה עובד?

הדיקור מסתמך על תאוריית המרידיאנים אשר אומרת כי לאורך גופינו נמצאים מסלולים אנרגטיים המקושרים לאיברים הפנימיים שלנו, בתוך המסלולים זורם הצ'י שלנו – אנרגיה. האנרגיה יכולה להיות תקועה או חלשה וניתן להשפיע עליה בעזרת דיקור נקודות ספציפיות הממוקמות לאורך המרידיאן. המטפל בדיקור לומד להרגיש ולהעריך את הצ'י על פי אבחנת המטופל וניסיונו האישי. בכל טיפול המטפל יבחר מספר נקודות דיקור וידקר אותן בצורה השואפת להביא את הגוף לאיזון.

הדיקור הסיני נשען על הפילוסופיה של הרפואה הסינית ועל כן קשה להוכיחו מבחינה מדעית. נעשו מחקרים רבים בשנים האחרונות שבדקו קבוצת נקודות אשר נטען עליהן כי הן מועילות לבעיה מסויימת – התוצאות יכולות לאשר לספקנים בשיטה כי הם טועים. קושי נוסף בהוכחת יעילות הדיקור הסיני מבחינה מדעית טמון בשוני בין הגישות השונות והמטפלים השונים – ניתן אמנם לבדוק נקודה מסויימת או אפילו קבוצת נקודות במחקר בודד אבל אין דרך לבדוק כל מטפל ואת הדרך בה הוא בוחר בקליניקה שלו.

ובכל זאת, ארגון הבריאות העולמי קבע מספר מצבים בהם דיקור סיני נמצא יעיל ביותר על פי מחקרים.

מהניסיון שלי דיקור סיני יעיל לטיפול במצבים הבאים:

• כאב – דיקור מוריד רמות כאב מכל הסוגים ואף מרפא אותו לגמרי
• מיגרנות – מטופלים בדיקור לוקחים פחות כדורים וחלקם אף נפתרים מהבעיה
• בעיות גניקולוגיות – מפסיק כאבי מחזור, מסדיר אותו
• עצירות – דיקור מחזק את מערכת העיכול ופותר את הבעיה
• דיכאון – משפר מצב רוח ומוציא ממצבים קשים במיוחד
• חרדות – מוריד תדירות ועצמת התקפים ומרפא לגמרי
• מעי רגיז – מפסיק את כאבי הבטן ומסדיר את היציאות
• מוריד רמות סטרס
• משפר הפרעות קשב וריכוז

אז במה תבחרו תרופה או דיקור?

הסתכלתם פעם בעלון המידע של התרופות שאתם לוקחים? קיימות עשרות תופעות לוואי שיכולות להיווצר בגופכם עם לקיחת תרופה. לדיקור הסיני אין תופעות לוואי, הוא הליך ריפוי המביא אנשים לבריאות ללא פגיעה בגופם.

זה כואב?

הדיקור הסיני אינו כואב אך הוא מורגש. המטרה שלי בדיקור היא להגיע לתחושה שנקראת DA QI (הצ'י האמיתי) זוהי תחושה המורגשת על ידי המטופל והמטפל ומנעד התאורים שלה רחב: עקצוץ, זרם, דגדוג, שריפה, לחץ, מתח, זרימה. בכל טיפול אני עושה את מירב המאמצים על מנת שתרגיש הכי נוח שאפשר, אני קשוב לכל מה שקורה לך גם אחרי פעולת הדיקור עצמה. אתה יכול להרגיש חופשי לדווח לי על כל תחושה בגוף במהלך השכיבה עם המחטים ואני מבטיח שאתייחס אליך בכבוד.

שתפו עם חבריכם
צור קשר

שם מלא

כתובת אימייל

טלפון

תוכן ההודעה